Lia har spilt mest - se statistikken her

Det nærmer seg høstsesongen - som starter tøft med bortekamp mot Strømmen mandag. Her får du den hele og fulle statistikken for spilletid i første halvdel av sesongen.

Det nærmer seg høstsesongen - som starter tøft med bortekamp mot Strømmen mandag. Her får du den hele og fulle statistikken for spilletid i første halvdel av sesongen.

Den satistikken viser at Thomas Lia har spilt mest. Det er ikke overraskende, de fleste som har fulgt Asker denne våren, har sett at Asker-keeperen har stått hvert eneste minutt i sesongen så langt. Det betyr 13 spilte seriekamper og tre spilte cupkamper x 90 minutter = 1.170 minutter i serien, 1.440 hvis vi også regner inn de tre cupkampene.

Men Mads Lyngen er ikke langt bak. Han spilte 1.161 minutter i serien (1.431 med cup). 

Her er litt annen fakta bak tallene du finner i tabellen nederst:

  • Asker har brukt 19 spillere i serien første halvdel (20 hvis vi inkluderer cupen). 
  • Hele 9 spillere har vært med i 12 eller 13 av de 13 seriekampene.
  • 6 spillere (Lia, Lyngen, Raaholt, Hallgren, Traore og Bøe) har spilt over 1.000 minutter i serien (altså av 1.170 mulige). 
  • 12 spillere har spilt mer enn halvparten av antall minutter
  • Tar vi med de tre cupkampene (da blir det altså 16 kamper totalt) har har 8 mann spilt 15 eller 16 kamper.
  • 11 spillere har spilt over 1.000 minutter (altså av 1.440 mulige). Kanskje litt overraskende er ikke Armin Sistek en av de 11 (han har spilt 963 minutter).
  • Av spillerne som har tilhørt i A-stallen er det bare Niklas Tilley Solhaug (langtidsskadet - spilte treningskampen mot Mjøndalen 2 mandag og er etter planen klar til høstsesongen) og Andreas Vedeler (militæret, men har sittet på benken som reservekeeper en del kamper).
  • 16-åringen Roman Fazi, som tilhører juniorstallen, har i tillegg ett innhopp - i den første cupkvalifiseringsrunden mot Røa.

Her er oversikten over hvem som har scoret seriemålene (antall mål når vi inkluderer cup i parantes):

  • 16 mål: Sindre Muaritz-Hansen (17)
  • 15 mål: Armin Sistek (16)
  • 11 mål: Atli Heimisson (13)
  • 5 mål: Jens Cato Rosenlund (5)
  • 4 mål: Stian Solberg (4)
  • 2 mål: Max Hallgren (2), Lars Christian Kise (2), Mads Lyngen (4), Nicklas Raaholt (2), Demba Traore (3)
  • Motstanderne våre har i tillegg "scoret" tre selvmål (4)

Se adelskalenderen over flest kamper og mål gjennom tidene for klubben her

Les alle kampreferatene fra årets seriespill her

Statistikk spilletid første halvdel 2015:

SpillernavnSeriekamperSerie og cup
(alfabetisk)Ant kamperFra startAnt minAnt kamperFra startAnt min
Christian Arnesen60927095
Kim Andre Brandtzæg116232160
Even Bydal12876315111.033
Fredrik Bøe12121.01215151.254
Arian Cindahl40944094
Max Hallgren13131.14216161.412
Atli Heimisson101081813131.058
Jakob Bergman Hole419873285
Lars Christian Kise135545166669
Thomas Lia13131.17016161.440
Mads Lyngen13131.16116161.431
Sindre Mauritz-Hansen111184413131.019
Stian Stray Molde40854085
Jens Cato Rosenlund121196315121.076
Nicklas Raaholt13121.14314131.233
Jørgen Hoel Sandberg3112231122
Armin Sistek11108871211963
Stian Solberg101080913131.079
Niklas Tilley Solberg000000
Demba Traore12121.06015151.327
Andreas Vedeler000000
Roman Fazi (jrstall)000105

Hver kamp er i slik statistikk selvfølgelig beregnet til 90 minutter. Innbyttere får da ant min fra innbyttetidspunkt til 90.

De 11 som startet serieåpningen mot Strømmen 2 i vår klare til hilserunden (bildet av Thomas Lia øverst er fra kampen mot HamKam 2).

©2018 Spoortz AS (tidligere 123klubb) leverer totalverktøy for effektiv klubbdrift