Comeback på - men og "debut" - utenfor banen.

Abshir Ciise signerer for Asker - klar for runde nummer 2!

Asker Fotball er glad for returen til det store smilet til Abshir Ciise. Han spilte ikke lenge her, men rakk å gjøre et inntrykk så stekt at hans comeback bringer fram flere tanker.

Abshir kan spille i flere posjononer på banen, noe de siste sesongene i UllKisa i OBOS-ligaen beviste. 

Og nå skal han, i tillegg til å gjøre Vegards laguttak ennå vanskeligere, bidra tungt i Asker Fotballs samfunnsprosjekt.

Sammen med andre gode velgjørere, er Abshir allerede godt i gang med det vi kaller «Hæppe» på Borgen. Er samarbeid med Asker Idrettsråd, Wariya, Nova, Aliens, BUA, DIF med flere, der oppgaven er å bidra til positive aktiviteter for barn og ungdom fra og rundt Borgen Skole. 

Cisse kom første gang til Asker sensommeren 2012, og ble med inn i 2013-sesongen - hvor Asker var svært nære opprykk til 1. dvisjon. Men måtte seg seg slått av Bærum på oppløpet. Men samme sesong slo man Strømsgodset ut av cupen. Det i en sesong hvor Strømgodset ble seriemester. Og i denne kampen spilte altså Ciisse. Og fikk således med seg mye moro på Føyka den tiden han var hos oss.  

Vi ønsker Abshir velkommen og ser fram til alle - gode tiltak utover sommeren og høsten. 

Ciisse 2
Sportssjef Rolf Magne smiler fornøyd i det papirene som gjør Ciise Abshir til Asker-spiller, signeres.

 

Annonse: