Fotballfesten på skaugum

Det var stor fotballglede på Skaugum onsdag!

Asker United fikk en kjempedag på Skaugum!

Det var kamper, mat, kjendiser og alt som skulle til for å skape den perfekte dagen. Sola skinte, og alle gikk hjem med et bredt smil om munnen.

Asker, Furuset og Strømsgodset ble invitert hjem til kronprinsparet som arrangerte en miniturnering, og ikke minst en kjendiskamp! 

Asker United sine to kamper endte med 0-0 mot Furuset, og et knepent tap mot Strømsgodset, som ble turneringens vinner. Etter de tre spilte kampene var det duket for kjendiskamp. 

Fire spillere fra hver klubb fikk muligheten til å spille mot stjerner som Morten Gamst Pedersen, Erik Thorstvedt, Sverre Magnus, Kristian Thorstvedt, Kronsprins Haakon, Emma Stølen Godø, Jan Åge Fjørtoft, Lise Klavernes. Ledet av landslagssjef Ståle Solbakken.

Mange var også begeistret da Peter Schmeichel var tilstede.

Kjendiskampen ble så jevnt at kampen måtte ut i straffekonkurranse!

Dette var tiende gang Skaugum arrangerer, og vi håper sterkt at det ikke blir siste året. Dette var en stor dag for våre spillerne, og alle tilskuere. Takk for dagen! 

Annonse: