Spennende muligheter for Asker-fotballen!

Enighet mellom Asker Kommune og Asker Fotball om intensjonsavtale for fremtiden til Askerfotballen.

Tirsdag ettermiddag kom den gledelige nyheten om at Asker Fotball og Asker kommune sammen ser på mulighetene om å flytte all fotball-aktivitet til Drengsrud. Dette gjennom en intensjonsavtale, som skal regulere at klubben får sine interesser ivaretatt på Drengsrud-feltet / Drengsrud Idrettspark. Mens kommunen kan se på å starte sentrumsutvikling der fotballen har sine arealer på Føyka i dag. 

- Dette kan bli kjempebra – for Asker Fotball og ikke minst for «fotballen i Asker» - sier en engasjert og fornøyd daglig leder i Asker Fotball, Rolf Magne Walstad. 

Tirsdags kveld hadde også klubbens ledelse med styreformann Steinar Bustad, samt sportslig og daglig leder Rolf Magne Walstad i spissen, informasjonsmøte for samarbeispartnere, medlemmer og andre sentrale personer rundt klubben. Der ble det informert om hvor man står i en tidlig prosess og hvilke muligheter en eventuell forflytning fra Føyka til Drengsrud gir.

RolfMagne_Steinar
Rolf Magne og Steinar informerte tirsdags kveld om hvilke tanker klubben har om en mulig forflytning fra Føyka til Drengsrud.

Med på møtet var også kommunedirektør Lars Bjerke, som på en ryddig og god måte forklarte for salen hvordan kommunen tenker rundt sentrumsutvikling, samt det å legge til rette for gode aktiviteter for kommunens innbyggere. Topp og bredde, voksen og ung.  

Redaksjonen fikk etter møtet en prat med ledelsen for å oppsummere både informasjonsflyten, samt reflekterte tanker på hvilke positive muligher som kan ligge foran oss. 

Annonse: